בארות יצחק
חסר רכיב

נגיף הקורונה - הודעה 11

31/03/2020

בס"ד,                                                                             יום שלישי, ו' ניסן תש"ף, 31.3.2020

 

נגיף הקורונה - הודעה מספר 11

"לֹא תְאֻנֶּה אֵלֶיךָ רָעָה וְנֶגַע לֹא יִקְרַב בְּאָהֳלֶךָ"

 

מזכירות בארות יצחק, על שני אגפיה - חברתי וכלכלי, קיימה אמש ישיבת ZOOM שהוקדשה כמובן לקורונה. בישיבה עלו היבטים שונים של התנהלות במרחב הפרטי והציבורי, תחת הדגש שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיכנס לשאננות - "לי זה לא יקרה", ולהקפיד על כל המגבלות שפורסמו, בלי הנחות ובלי התחכמויות.

במסגרת הניסיונות למניעת התפרצות מחלת הקורונה, מטילה המדינה הגבלות תנועה משמעותיות. כל ההגבלות מכוונות ליצור מרחק פיזי בין האנשים, ולמנוע הדבקה. זהו אתגר משמעותי המחייב משמעת אישית וציבורית.

המציאות מוכיחה שכשלא מקפידים - נדבקים. אנו קוראים לכולם ובמיוחד להורים, לקחת אחריות אישית, להקפיד על עצמם ועל ילדיהם, להישאר בבית ולהישמע להנחיות.

         א.         הוראות משרד הבריאות:

"לא ניתן לצאת מהבית למרחב הציבורי אלא לאחת המטרות שהוגדרו כהכרחיות".

" יש לשמור על הקשרים החברתיים באמצעי תקשורת מרחוק ולהימנע מאירוח של חברים ובני משפחה שאינם מתגוררים בבית" .

ההנחיות תקפות גם בקיבוץ. יש להימנע מהתכנסויות ומפגשים בגינות, בשבילים, בבתים ובכל מקום אחר. אין להזמין אורחים, כולל בנים ונכדים. מקרים חריגים יובאו לאישור האגף החברתי, ניתן לפנות לעזי או לגיל. יש להימנע גם מביקורי חברים בתוך הקיבוץ.

         ב.         בית כנסת - החל מיום שלישי, לא ניתן לקיים תפילה במניין. גם לא באוויר הפתוח.

כותב הרב ירון: "לצערנו, המניין ברחבת בית הכנסת בוטל עד להודעה חדשה. אני תקוה כי ההחלטה הזו תחדד את ההבנה בקרב כל הקהילה עד כמה המצב קריטי, ועד כמה חשוב להימנע מיציאה מהבית ככל הניתן".

          ג.         ליל הסדר - משרד הבריאות: "פסח יכול להיות סיכון גדול. נחגוג את פסח עם המשפחה הגרעינית בלי משפחה מורחבת אלא רק דיירי הבית. חג שמח, קטן ואינטימי ".

         ד.         ענף המזון - מיום רביעי יסופקו ארוחות ארוזות ע"פ הרשמה אינטרנטית.

אנא עקבו אחרי הפרסומים (הרבים), שתפו פעולה ותנו כתף כדי לאפשר לצוות המסור להמשיך לספק את השירות המעולה אליו הורגלנו, גם תחת המגבלות החדשות.

         ה.         כלבי - צוות הענף תוגבר כדי לרווח את שעות המכירה ולמנוע צפיפות. במקביל נערכים למשלוחים ע"פ הזמנה, ולשעות ייעודיות לגיל השלישי.

          ו.          מכוניות - ככלל אין לצאת מהקיבוץ לסידורים, קניות וביקורים. מי שבכל זאת נאלץ ליסוע, נדרש לחטא את ידיו ואת המשטחים איתם בא במגע, לפני ואחרי כל נסיעה. לעובדי חוץ היוצאים מידי יום לעבודה הוצמדו רכבים קבועים. שאר הנהגים מתבקשים להחזיר את הרכב לחנייה בסיום הנסיעה.

הודעת צוות רכב: בתקופת הקורונה איננו צורכים את כמות הרכבים הרגילה ומגרש החניה מוכיח.  החלטנו להשבית 15 רכבים ולגרוע אותם מרשימת סידור הרכב ובכך לחסוך את עלות הביטוח לחודש הקרוב. גם כך ישארו מספר רב של רכבים לשימוש החברים שבכל זאת נאלצים ליסוע.

          ז.          מסיכות - משרד הבריאות (היום): " ארגון הבריאות העולמי הכריז שהמחלה עוברת רק ברסיסי רוק ולא דרך האוויר. זה גורם למספר מדינות לגבש המלצות על הליכה עם מסיכות ".

אצלנו חולקו מסכות לכל הבתים, ויש לחבוש אותן במרחב הציבורי. בסוף השבוע יחולקו מסיכות חדשות.

         ח.         סידור עבודה - אנו נערכים לתפעול המשק בכוחות מקומיים. כל צרכי כח האדם של הענפים מנותבים לצוות מש"א. חברים שמקום עבודתם סגור ישובצו לעבודה במשימות השונות.

הנחיות רפואיות לגבי מגבלות עבודה בעקבות מגיפת הקורונה, ניתנות אך ורק על ידי גורמי הרפואה ולא בהחלטות אישיות. החברים מתבקשים לשתף פעולה.

         ט.         צל"ש - קשה להתנדב וקשה שבעתיים להתחייב. ראוי לציין את היוד-גימלים והשינשינים, הנרתמים מידי יום לעבודה בענף המזון.

בימים הקרובים יתווספו עוד מטלות הקשורות להכנות לפסח, נקיונות, חלוקת מזון ומצרכים מהמטבח והכלבי. חברים, בני נוער וצעירים המוכנים לקחת חלק במאמץ מתבקשים ליצור קשר עם אביגיל.

          י.          תקשורת - קישורים לאמצעים השונים, לשימושכם:

·        אפליקציית "מקומי" - ניתן לקרוא את ההודעות גם באתר http://mekomi.kimaia.com/home.html

·        קבוצת ווטסאפ "הודעות מבארות" מגבה את אפליקציית "מקומי". ניתן להצטרף עצמאית בקישור: https://chat.whatsapp.com/GQGQ5vVgozLHydcqRF8yRA

·        אתר האינטרנט - www.beerot.co.il  עושה את צעדיו הראשונים אחרי שינוי הפלטפורמה. מסייע מאוד בהרשמות לשירותים השונים.

·        קבוצת "צריכים אותך בבארות יצחק", להצטרפות:

https://chat.whatsapp.com/DVOGrm9yitS3AxMpliqTw4

·        ערוץ טלגרם "מי צריך מה בבארות". קישור להצטרפות (אחרי התקנת האפליקציה): t.me/needbeerot . מי שמתקשה בהורדה יכול לפנות למני רפפורט או אביאל יולזרי.

·        ידיעון - שתפו את כולנו במחשבות ובסיפורים. הכתובת למשלוח כתבות: yedionbeerot@gmail.com.

המעונינים לקבל את הידיעון במייל ישלחו את כתובתם ל - gil@beerot.co.il  .

·        בארות יצחק אומרת תהילים - https://new.tehilimyahad.com/mr.jsp?r=9Vkj5JIgjIo

 

אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וְעָוֹן וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ.

 

בריאות איתנה לגוף ולנפש

מזכירות בארות יצחק